כל מה שצריך לדעת על ריצוף מעץ

ביקור קצר במחסן עצים יכול לעזור לכם לבחור פתרונות ריצוף אידיאליים עבור חלל הפנים והחוץ. במאמר הבא נציג את יתרונות הריצוף ונבין למה כדאי לבחור עץ ממחסן מקצועי

עץ נחשב כבר שנים רבות לאחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בתחום הריצוף. ניתן להיעזר בעץ על מנת לרצף בתים, דירות, חללי פנים וחוץ, גינות, מרפסות ועוד. עץ הוא חומר עמיד שמשנה לחלוטין את אופי החלל ואף משדרג את ערך הנכס. ריצוף מן הסוג הזה מתאים ללקוחות פרטיים והוא יכול לסייע גם למעצבי פנים עם ניסיון. הנה לדוגמא כמה סוגי עץ שמתאימים לריצוף:

א. עץ אורן – זהו העץ השכיח ביותר בתחום פתרונות הריצוף והקירוי. הוא שייך למשפחת העצים הרכים, מחירו נוח והוא מתאים למשטחי דק ובקתות עץ. אפשר לבחור אותו עם או בלי תהליך חיטוי נגד מזיקים.

ב. עץ דו שכבתי – זהו עץ לבן המורכב משתי שכבות מודבקות. הוא מתאים לבניית משטחי דק ומפלסי גלריה. היתרונות שלו הם תהליך עיבוד, עמידות וגימור יוקרתי.

ג. עץ לבניין – ביקור בכל מחסן עצים מאפשר לכם לראות מקרוב את חומרי הגלם המשמשים לבניין. כאן תוכלו לזהות עץ לבן מסוג אשוחית, ששייך למשפחת העצים הרכים ומשמש להקמת תשתיות, משקופים, משטחים וחלונות.

ד. איפאה – אי אפשר לדבר על ריצוף מעץ מבלי להזכיר את האיפאה. זהו העץ השכיח בפרקטים והוא מתאים למשטח ריצוף דק, חיפוי קיר חיצוני ופנימי ועוד. ניתן גם להזמין קורות איפאה מחורצות שמונעות החלקה בריצוף מסביב לבריכה או לג'קוזי.

למה כדאי להגיע למחסן עצים?

סקירה תיאורטית של סוגי עצים לא מספיקה למי שרוצה לרצף באמצעותם את הבית או העסק. חשוב להגיע לפחות פעם אחת למחסן עצים וליהנות מיתרונות רבים. ראשית, נציגי המחסן מכירים היטב את סוגי העצים ואת התכונות שלהם. יש לנציגי המחסן את הניסיון הדרוש על מנת להנחות אתכם בתהליך הבדיקה, להשוות בין סוגים שונים של עצים ולהסביר לכם למה סוג מסוים עדיף על פני האחרים. נציגי מחסן עצים הם אנשי מקצוע מיומנים שמכירים את התחום וגם את פתרונות הריצוף הנפוצים.

שנית, משתלם יותר לרכוש את העץ ישירות ממחסן ייעודי וכך לחסוך את עלויות התיווך. אפשר לדוגמא לקבל הצעת מחיר מקבלני ריצוף, להגיע יחד איתה אל המחסן ולברר מה מגולם בתוך המחיר. ניתן גם ליצור קשר טלפוני עם נציגי המחסן או להיכנס לאתרי האינטרנט המייצגים אותם.

בחירה נכונה של עץ תשדרג משמעותית את מראה הריצוף ואת העמידות שלו. אל תוותרו על ביקור במחסן עצים ובררו על ההבדלים הספציפיים בין הסוגים השונים. בחרו עץ שמתאים לצרכים שלכם ותוכלו להפיק מקסימום תועלת, מבלי לשאת בהוצאות מיותרות או גבוהות.